Ügyfélszolgálat: 9:00-17:00
+36308559922
vevoszolgalat@marlin.hu
A készlet tartalma: 3db különböző erősségű oldalspicc
Az ötlet szülőatyja, Lutz Hülße a Balzer édesvízi tesztcsapat egyik meghatározó tagja. Ő tette fel magának a kérdést, törvényszerű-e az, hogy a kapást jelző érzékeny spicc a bot végén legyen. És valóban, a kapásjelző "spicc" kerülhet a horgászhoz jóval közelebb, a nyéltagra, így a jelző lényegesen jobban láthatóvá és a zavaró hatásoktól jobban védettebbé válik.
Az oldalspicces kapásjelző rendszer igazi erőssége, hogy nem csak egy ragyogó ötlet, hanem minden részletében végiggondolt, jól kidolgozott újítás, melyet azonnal és sikerrel alkalmazhatunk. Használható nyitott és zárt felkapókar esetén, kombinálható csörgős kapásjelzővel, világító betéttel, és természetesen az oldalspiccek erőssége éppen úgy változó, mint a cserélhető spiccű feeder, vagy picker botoké.
Hogyan működik a kapásjelző?
A kapásjelző rendszer ugyanazon az elven működik, mint a cserélhető spiccű botok kapásjelző spiccei, a különböző erősségű spiccek érzékenyek, jól jelzik a kapást. Ehhez az érzékeny spiccet egy egyszerű rögzítővel a nyéltagon kell elhelyezni. Óriási előny, hogy a kapásjelző közvetlenül előttünk, a kezünk ügyében helyezkedik el, így vele a kapcsolat sokkal közvetlenebb, gyorsabb. A spicc egy pillanat alatt le- és felszerelhető.
A fém füles megoldást használjuk zárt felkapókaros horgászatkor. Bedobás után a zsinórt egyszerűen átvezetjük a fém fülön, és a spicc kissé ívbe hajtásával előfeszítjük, hogy emelésre, ejtésre egyaránt érzékeny legyen. Természetesen a fém fülecske alakja olyan, hogy bevágáskor önmagától kiakad belőle a zsinór, így a fárasztásnál nincs útban.
Hogyan vezessük a zsinórt?
A spiccek kétféle kialakítással készülnek. Az egyik változatnál a spicc végére egy fém fül kerül, a másiknál egy gumi csiptető.
A másik megoldásnál, melyet nyitott felkapókaros horgászathoz alakítottak ki, a spicc végére gumi csiptető kerül, bedobás után a zsinórt ebbe húzzuk Ez a változat nyitott felkapókarnál is működik, a legkisebb ejtést vagy húzást is jelzi. Bevágáskor természetesen gumi csiptető is azonnal szabadon hagyja a zsinórt, így fárasztáskor ez sem zavaró.
Mindegyik oldalspiccen két kis gumibak található, melybe éjszakai horgászatkor mini világítóbetét helyezhető. Ide lehet rögzíteni a speciális csörgős kapásjelzőt is, melynek tartozéka a rögzítéshez szükséges műanyag tengely is.
Mi az előnye az oldalspicces kapásjelzőnek?
Egyik legnagyobb előnye tagadhatatlanul az egyszerű elrendezés. Az, hogy nagy kiadás nélkül, egy mindenütt és bármilyen boton jól használható, érzékeny kapásjelzőhöz juthatunk. Aki próbálta már a feederes horgászatot, ismeri annak érzékenységét, megérti, mit jelent, hogy ugyanezt elérheti más botoknál, más módszereknél is, sőt… Azzal, hogy az oldalspicc a nyéltagon van, nem zavar az erős szél, a spiccet akár a víz alatt is tarthatjuk. Az érzékeny oldalspicc jelzi a legkisebb húzást vagy ejtést. A kapásjelző közelről sokkal jobban látható. További nagy előny, hogy ezt használva a botot a parton nem kell a bedobásra merőlegesen elhelyezni, hiszen erre gyakran nincs is mód. Mivel az oldalspicc merőleges a botra, a bot vízhez képesti irányától függetlenül érzékenyen jelez. Az érzékenység éppen akkor lesz a legnagyobb, ha a botot pontosan a bedobás irányában helyezzük el, mert ekkor a spiccgyűrűn egyáltalán nem törik meg a végszerelék felől érkező zsinór. Nem véletlen, hogy az első oldalspiccek a feeder botokon, azok érzékenységének fokozására jelentek meg.
Ezek még csak azok az előnyök, amik a hagyományos cserélhető spicces horgászathoz képest jelentkeznek. Azonban az oldalspicces kapásjelzőt utólag is, bármilyen botra felszerelhetjük. 100, 200 grammos dobósúlyú botot láthatunk el hihetetlenül érzékeny oldalspiccel. Botunk dobásnál, fárasztásnál a nagy dobósúlynak megfelelően viselkedik, hisz ilyenkor az oldalspiccen nincs a zsinór rögzítve, viszont érzékenysége, mellyel a kapást jelzi, a legérzékenyebb feeder botokéval egyezik meg, ilyenkor már az oldalspicc jelez. Ha úszós horgászat közben megjön a szél, ami eddig lehetetlenné tette az úszós horgászatot, csak felszereljük az oldalspiccet, az úszó feladata innét csak az, hogy az eresztéknek megfelelő mélységben tartsa a csalit, a kapást a közvetlenül a szemünk előtt lévő oldalspicc jelzi.
Az oldalspicces kapásjelző használatával bárki nagy befektetés nélkül, a régi botjait használva óriásit léphet a finomabb, ezáltal sokkal eredményesebb horgászat felé.
(A termékleírások és képek a forgalmazóktól kapott, automata folyamatok által naponta frissülő anyagok, melyeknél a tévedés és elírás jogát fenntartjuk.)